Redakcja

Strona głównaRedakcja

O nas


Misją Polygamii jest dostarczanie jak najciekawsze materiałów ze świata gier. Czasem będą to newsy o gorących, popularnych tytułach, czasem wyławianie perełek, społecznościowe ciekawostki czy opinie i felietony redakcji. Jak recenzujemy, to zawsze wyciskamy sok z esencji gry. Jak gramy przed premierą, wyłuskujemy najmocniejsze i najsłabsze strony. Nie boimy się sięgnąć do świata giełdy czy esportu, o ile tylko uznamy, że jest co ciekawe dla nas samych. Nie zwlekamy z tym, by pogadać z wartościowymi twórcami czy zajrzeć za kotarę gamedevu. Nie obrazimy się na dobrego mema, ale nie mamy też oporów, by zabrać głos w ważnych dyskusjach czy opublikować materiał, który nie wszystkim się spodoba.

Redakcja


Barnaba Siegel - redaktor prowadzący

Pierwszy raz napisałem newsa w 2002 r. Pierwszy raz miałem tekst w druku w 2006 r. Z biegem lat zatarły mi się ulubione gatunki, chłonę wszystko, ale wciąż mi nie po drodze z przygodówkami i jRPG. O grach pisałem m.in. do Playa, Komputer Świata GRY, Pixela, Gamezilli, Rzeczpospolitej, Gazeta.pl

Paweł Hekman - redaktor

Całe życie zerkam na popkulturę szeroko pojętą: pamiętam czasy kaset na C64, kaset magnetofonowych i kaset wideo. No i Pegasusa! Bronię tezy, że gry to pełnoprawne teksty kultury, komiksy to też książki, a jeśli muzyka to najlepiej głośno i na żywo. Początkowo miałem zostać dziennikarzem muzycznym, potem filmowym, ale dopiero w grach odnalazłem spełnienie. Z wykształcenia jestem radiowcem, z zamiłowania pismakiem. Ulubione gry i gatunki? Zagram we wszystko. Przepadnę na dziesiątk godzin w Nier: Automata, setki w Fifie i Personie 5, po czym spróbuję zrozumieć, o co chodzi Kojimie. Wzruszę się przy TLoU, zasadzę rzepę w Animal Crossing, odbiję kolejny posterunek w kolejnej Ubi-grze, pomogę Marianowi uwolnić księżniczkę, a na koniec zachwycę się kolejną Zeldą.

Dominik Gąska - redaktor

Jeszcze trochę, a będę człowiekiem, który pisze o grach większość swojego życia. Wszystko widziałem. Nic mnie nie zdziwi. A i tak ciągle kocham wszystkie Asasyny i Final Fantasy. I izometryczne erpegi. I przygodówki. I karcianki. No dobra, kocham giereczki.

Adam Bednarek - redaktor

Słucham dużo muzyki na kasetach, ale tak naprawdę najbardziej lubię Silver Jews, Suede, Morrisseya oraz Radio Kapitał. Chciałbym grać w więcej niezależnych perełek. Nie skończyłem The Legend of Zelda: Breath of the Wild, co nie przeszkadza mi uważać, że to najlepsza gra na świecie. A poza Switchem reszta konsol mogłaby nie istnieć. Ale dobrze, że są. Jestem też redaktorem prowadzącym Gadżetomania.pl.

Klaudia Stawska-Magdziak - redaktorka

W redakcji pełnię rolę specjalisty od Simsów, planszówek oraz podjadania ciast. Najbliższe mojemu sercu są jednak erpegi - papierowe i pecetowe, które ogrywam już ponad połowę życia. Po godzinach gwiazdorzę w Just Dance, rysuję, gotuję oraz przemierzam tam i z powrotem światy fantasy, jak na typowego niziołka przystało.

Arkadiusz Stando - redaktor

Z grami związałem się na całe życie. Spędziłem kilkanaście tysięcy godzin przy Lineage 2, a może nawet więcej. Najlepiej wspominam czasy PSX. Nudzą mnie łatwe gry. Lepszej serii od Mass Effect już nie będzie. Aktualnie krążę pomiędzy Apex Legends i COD: Modern Warfare. Uwielbiam gamingowy sprzęt, ale gardzę RGB. Jeśli wygram w Lotto, większość kasy przekażę na ratowanie papug Kakapo.

Jakub Krawczyński - redaktor

Wychowałem się na C64, Alienie i BASIC-u. Przegapiłem PS2, ale miałem Dreamcasta. Ekscytowałem się Too Human i wierzyłem w Dyacka. Nie lubię wielu rzeczy w grach, ale coś mnie w nich jednak ciągle fascynuje. Niezależnie od gatunku. Uwielbiam symbolizm i intermedialność, ale nie cierpię przydługiej ekspozycji. Przedkładam grywalność nad fabułę. Od HDR ślinią mi się oczy, a Atmos leje miód na moje uszy.

Bartłomiej Baranowski - stały współpracownik

Bolek Breczko - redaktor

Na naszych łamach pojawili się


Tomasz Andruszkiewicz, Piotr Bajda, Daniel Biesiada, Kamil Bogusiewicz, Mariusz Borkowski, Jacek Brzeziński, Miłosz Brzeziński, Ryszard Chojnowski, Maciej Czerniawski, Paweł Dembowski, Beniamin Durski, Marzena Falkowska, Patryk Fijałkowski, Mirosław Filiciak, Artur Ganszyniec, Tomasz Gop, Marcin Grzelak, Jakub Gwóźdź, Bartłomiej Kluska, Maciej Kowalik, Adrian Kuc, Maciej Kurowiak, Paweł Kamiński, Tomasz Kutera, Aleksander Lemlich, Marcin Lewandowski, Antoni Łuchniak, Adrian Samborski, Michał Majewski, Maciej Makuła, Zygmunt Miłoszewski, NeftheGrey, Remigiusz Nowakowski, Wojciech Orliński, Adrian Palma, Krzysztof Pielesiek, Michał Pisarski, Kacper Potocki, Michał Puczyński, Maciej Reputakowski, Rafał Rutkowski, Paweł Schreiber, Jakub Tepper, Paweł Winiarski, Robert Wydra, Radek Zaleski, Przemysław Zamęcki, Tadeusz Zieliński, Wojciech Żankowski, Karol Kała, Michał Mielcarek, Oskar Śniegowski, Krzysztof Tomicz, Tomasz Pstrągowski, Krzysztof Kempski, Adam Piechota, Bartłomiej Nagórski, Joanna Pamięta-Borkowska, Tatiana Kowalczyk, Kuba Reinhard, Rafał Kurpiewski, Wojtek Kubarek, Marcin Jank, Tomasz Kreczmar, Bartosz Witoszka, Kamila Zielińska, Iga Ewa Smoleńska, Joanna Strześnicka

Poczet redaktorów naczelnych


Piotr Gnyp, Konrad Hildebrand, Marcin Kosman, Paweł Olszewski, Bartosz Stodolny